Albanian Bible

Psalmet 60

Psalmet

Return to Index

Chapter 61

1

 

   O Perėndi, dėgjo britmėn time; dėgjo me vėmendje lutjen time. 

 

 


2

 

   Nga skaji i tokės unė tė bėrtas ty, ndėrsa zemra ime po shkrihet; mė ēo nė shkėmbin qė ėshtė mė i lartė se unė, 

 

 


3

 

   sepse ti ke qenė njė strehė pėr mua dhe njė kėshtjellė e fortifikuar para armikut. 

 

 


4

 

   Unė do tė banoj nė ēadrėn tėnde pėr gjithnjė, do tė kėrkoj strehė nė hijen e krahėve tė tu. (Sela) 

 

 


5

 

   Sepse ti, o Perėndi, ke plotėsuar kėrkesat e mia, mė ke dhėnė trashėgiminė e atyre qė kanė frikė nga emri yt. 

 

 


6

 

   Ti do t`i shtosh ditė tė tjera jetės sė mbretit; vitet e tij vazhdofshin pėr shumė breza. 

 

 


7

 

   Ai do tė qėndrojė pėr gjithnjė nė prani tė Perėndisė; jepi urdhėr mirėsisė dhe sė vėrtetės ta ruajnė. 

 

 


8

 

   Kėshtu do t`i kėndoj pėrjetė lavde emrit tėnd dhe do t`i plotėsoj zotimet e mia ditė pėr ditė. 

 

 


Psalmet 62

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: