Albanian Bible

Psalmet 119

Psalmet

Return to Index

Chapter 120

1

 

   Nė ankthin tim i klitha Zotit, dhe ai m`u pėrgjigj. 

 

 


2

 

   O Zot, mė ēliro nga buzėt gėnjeshtare dhe nga gjuha mashtruese. 

 

 


3

 

   Ēfarė do tė tė japin ose ēfarė do tė tė shtojnė, o gjuhė gėnjeshtare? 

 

 


4

 

   Shigjeta tė mprehta tė njė trimi, me qymyr dėllinje. 

 

 


5

 

   I mjeri unė, qė banoj nė Meshek dhe qė strehohem nė ēadrat e Kedarit! 

 

 


6

 

   Tepėr gjatė kam banuar me ata qė e urrejnė paqen. 

 

 


7

 

   Unė jam pėr paqen; ata pėrkundrazi, kur unė flas, janė pėr luftėn. 

 

 


Psalmet 121

 

 

 

HTMLBible Software - Public Domain Software by johnhurt.com

 


Other Items are Available At These Sites: